6G Teknolojisi İçin Düğmeye Basıldı

Almanya Ekonomi İşleri ve İklim Eylemi Bakanlığı, 6G ağlarını desteklemek için mikroelektronik ve iletişim teknolojilerine odaklanan yeni bir proje için beş yıllık finansman sağladı.

6G Teknolojisi İçin Düğmeye Basıldı

Almanya Ekonomi İşleri ve İklim Eylemi Bakanlığı, 6G ağlarını desteklemek için mikroelektronik ve iletişim teknolojilerine odaklanan yeni bir proje için beş yıllık finansman sağladı.

Federal Ekonomik İşler ve İklim Eylemi Bakanı Robert Habeck şunları söyledi: “Kilit bir teknoloji olarak mikroelektronik, iklimin korunmasında, enerji verimliliğinde ve ekonomik büyümede merkezi bir rol oynuyor.

"Mikroelektronik bileşenlere bağımsız erişim, ekonominin dönüşümü ve Almanya ile Avrupa'nın arz güvenliği açısından her zamankinden daha önemli."

İsveçli ağ ve telekomünikasyon şirketi Ericsson'un gerçekleştirdiği proje, yarı iletken teknolojisindeki gelişmeleri yönlendirmeyi ve şirket ve Avrupalı ​​ortaklar için 6G çoklu giriş ve çoklu çıkış (MIMO) radyoları için gereken teknolojiyi geliştirme konusunda bir temel oluşturulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Almanya'daki Rosenheim Ar-Ge tesisi, Ericsson Antenna Technology Almanya GmbH'nin liderliğinde projenin genel merkezi olarak hizmet verecek.

Dahası, araştırma Avrupa Birliği'nin Mikroelektronik ve İletişim Teknolojileri (IPCEI-ME/CT) konusundaki Önemli Avrupa Ortak İlgi Projesi (IPCEI ME/CT) kapsamında yer alacak.

Bu girişim 14 AB üye ülkesini kapsıyor ve yarı iletken teknolojilerinin Avrupa çapında gelişmesini sağlamak amacıyla mikroelektronik ve iletişim teknolojilerine odaklanan Ar-Ge projelerini desteklemek için 8,1 milyar Euro'ya (7 milyar £) kadar finansman sağlayacak.

Ericsson, IPCEI-ME/CT'ye katılan 56 şirket arasında yer alıyor. Girişim aynı zamanda enerji tasarruflu ve kaynak tasarrufu sağlayan elektronik sistemler ve üretim yöntemlerini kullanarak yeşil dijital teknolojiler üretmeyi de amaçlıyor.

Bu projenin kapsamı, şirketin Avrupa yarı iletken ekosistemini güçlendireceğini ve bu alanda bir Avrupa değer zinciri geliştireceğini umduğu büyük ölçekli 6G MIMO radyoların erken teknoloji geliştirmesine odaklanmayı içeriyor.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow