Google, Automation Anywhere İle RPA Geliştirecek

Google Cloud ve robotik süreç otomasyonu sağlayıcısı Automation Anywhere, 15 Mart'ta, satıcıların ortaklaşa AI ve RPA destekli ürünler geliştirdiğini görecek yeni bir iş ortaklığı açıkladı.

Google, Automation Anywhere İle RPA Geliştirecek

Google Cloud ve robotik süreç otomasyonu sağlayıcısı Automation Anywhere, 15 Mart'ta, satıcıların ortaklaşa AI ve RPA destekli ürünler geliştirdiğini görecek yeni bir iş ortaklığı açıkladı.

Anlaşma, Microsoft'un geçen yıl Microsoft'un Power Automate platformunu binlerce yeni özellikle güçlendirmeyi amaçlayan RPA satıcısı Softomotive'i satın almasının  ardından geldi.

Deep Analysis'in kurucusu ve baş analisti Alan Pelz-Sharpe, Google'ın Automation Anywhere ile ortaklığının mantıklı olduğunu söyledi.

RPA'ya bakmanın bir yolu, makroların reenkarnasyonudur, dedi; tekrarlayan görevleri otomatikleştirmek için düşük kodlu, kodsuz yetenektir.

Google için, Automation Anywhere ile olan ortaklık, belirli endüstri sektörlerinde benzer görevlerin üstesinden gelebilecek botlar oluşturmadan önce ortak arka ofis idari görevlerine odaklanmaya yol açacağını söyledi.

Automation Anywhere, Blue Prism, UiPath, Pegasystems, WorkFusion ve Softomotive'in yanı sıra önde gelen otomasyon sağlayıcıları grubundan biridir.

Pelz-Sharpe, Automation Anywhere'in "diğer büyük RPA sağlayıcılarıyla iyi bir şekilde karşılaştırdığını ancak adil olmak gerekirse, hepsinin hemen hemen aynı şeyi yaptığını" söyledi.

RPA araçları, tekrarlayan görevleri otomatikleştirir, ancak satıcılar arasındaki farklar, platformlarının botları ölçekte ne kadar iyi yönettiği ve düzenlediği konusunda ortaya çıkar.

RPA'yı kimler kullanıyor?

Google'a göre Google Cloud, Automation Anywhere'in RPA özelliklerini Appsheet , Apigee  ve AI Platform dahil olmak üzere bazı hizmetlerine entegre edecek.

Ortaklık ayrıca Google Cloud'u Automation Anywhere'in bulutta yerel otomasyon platformu olan Automation 360 için birincil bulut sağlayıcısı yapacak. Buna karşılık Automation Anywhere, Google Cloud'un tercih edilen RPA iş ortağı olacak.

Satıcılar birlikte, başta finansal hizmetler, sağlık hizmetleri, yaşam bilimleri, tedarik zincirleri , telekomünikasyon, perakende ve kamu sektörü olmak üzere sektöre özel uygulamalara yönelik otomasyon destekli ürünler ve hizmetler oluşturacaklar .

RPA'nın arkasındaki temel teknoloji onlarca yıldır var olsa da, RPA'nın benimsenmesi işletmeler arasında hala istikrarlı bir şekilde büyüyor. Geçen yıl Gartner , 2022 yılına kadar büyük kuruluşların %90'ının bir tür RPA kullanacağını tahmin etmişti. 

Pelz-Sharpe, bulut rakipleri AWS ve Microsoft'un da RPA araçları sağladığını ancak "çoğu RPA uygulamasının konu uzmanlarına ve hizmet ekiplerine büyük ölçüde bağımlı olduğunu" söyledi.

Satıcılar teknolojiyi sağlıyor, ancak nihayetinde bir RPA projesinin başarısı ortaklara ve müşterilere bağlı, diye devam etti.

Pelz-Sharpe, Google'ın endüstri dikeylerinde çalışma planının, en azından günlük görevleri şablon haline getirmesi durumunda başarılı olabileceğini söyledi.

"Sonuç olarak, bir [Microsoft] Azure veya AWS müşterisiyseniz, bu sizi Google müşterisi olmaya kaydırmaz" dedi. "Ancak bu, bir Google müşterisinin başka bir yığına geçmesini durdurabilir."

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow