Kurumsal Uygulamalar İçin En İyi 10 Programlama Dili

Kurumsal uygulamalar için 2023'te öğrenilecek en iyi 10 programlama dili

Kurumsal Uygulamalar İçin En İyi 10 Programlama Dili

Programlama dilleri , kullanıcıların bilgisayara bilgisayarın anlayacağı bir dilde komutlar vermesini sağlar. Bilgisayarımız dili “ikili” biçiminde anlar ve programlama dillerini ikili biçimde çevirmek derleme olarak bilinir. Phyton, C ve java gibi her dilin kendine has özellikleri vardır. Dünya dijitalleşmeye yöneldikçe, giderek daha fazla ticari kurumsal uygulama geliştirilmekte ve devreye alınmaktadır. İşletme profiline, stratejisine ve ihtiyaçlarına göre 2023'te kurumsal uygulamalar için çeşitli programlama dilleri olacaktır Ve şirketler, iş teslimine yardımcı olan ve daha fazla yatırım getirisi sağlayan bir program seçmelidir.

Burada işletmeler tarafından yaygın olarak kullanılan en iyi 10 programlama dilini listeledik .

  1. Python

Python'un en iyi 10 programlama dili listesinin başında yer alması şaşırtıcı değil. Günümüzde birçok işletme tarafından sunulan en popüler programlama dillerinden biridir. Sonuç olarak, Instagram, Pinterest ve YouTube gibi ölçeklenebilir web uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Python ayrıca mükemmel bir kitaplık desteğine ve teknik yardım için bir geliştirici topluluğuna sahiptir.

  1. Java

Java, geçen yıl başka bir popüler seçenekti. Java, kurumsal ölçekli uygulamalar tarafından yaygın olarak kullanılır ve son derece kararlıdır, bu da onun üst düzey kuruluşlar tarafından yaygın olarak benimsenmesini açıklar. Java, günümüzde birçok Android uygulamasında yaygın olarak kullanılmaktadır ve hepsinden önemlisi, Google kısa süre önce Java için bir Android geliştirme çerçevesi başlattı.

  1. C/C++

Birçok yazılım mühendisi C/C++ ile çalışmaktan keyif alır. Bu program büyük olasılıkla çeşitli dosyalarda ve işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. C/C++, sistem programcıları için ideal programlama dilidir. Nispeten hızlı ve kararlıdır ve ayrıca Standart Şablon Kitaplığı olarak bilinen kullanıma hazır bir kitaplık içerir. STL dili algoritmaları, yapıları ve aritmetik işlemleri içerir.

  1. JavaScript

Java listemize girdiyse, JavaScript de olmalıdır, çünkü o bir bilgisayar ön uç dilidir. Bu programlama dili, etkileşimli ön uç uygulamaları oluşturmak için kullanılır. İstemci tarafı ve sunucu tarafı komut dosyalarını çalıştırmadaki verimliliği nedeniyle, birçok yeni başlayan şirket JavaScript'e yöneldi. Bir kullanıcının web tarayıcısına aktarmadan önce web sayfası içeriği oluşturmak için kullanılabilir.

  1. GO Programlama Dili

Google, kullanıcılara çoklu okuma için yeterli desteği sağlamak üzere Golang olarak da bilinen Go Programming'i yarattı. Bu dil, çeşitli dağıtım sistemlerini kullanan işletmeler ve yeni kurulan şirketler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Go, listemizdeki diğer bazı dil programlarıyla karşılaştırıldığında yaygın olarak kullanılmasa da popülaritesi artıyor. Yazılım mühendisliğinde çekirdek sistemler odaklı çalışmak istiyorsanız “GİT” seçeneğini seçebilirsiniz.

  1. R++

R, veri analistleri ve makine öğrenimi uzmanları arasında popüler bir programlama dilidir. R, mükemmel yerleşik kitaplıkların yanı sıra Makine Öğrenimi algoritmaları geliştirmek için bir çerçeve sağlar. Grafik ve istatistikleri hesaplamak için de kullanılır.

  1. Swift

 Android'den farklı olarak, iOS uygulama geliştirme biraz farklı bir dil programı kullanır. Swift, iOS uygulamaları oluşturmak için kullanılır ve bildiğiniz gibi, dünya nüfusunun büyük bir kısmı iPhone'ları benimsediğinden iOS giderek daha popüler hale geliyor. İOS uygulamalarının yaygın kullanımı nedeniyle, birçok işletme Swift'i standart bir programlama dili olarak benimsemiştir.

  1. PHP

Arka uç dili programlama için popüler bir seçim olan PHP, JavaScript ve Python'un zorlu rekabetine rağmen bugün hala geçerlidir. PHP, geniş bir eğitim kaynakları topluluğuna sahiptir. Ancak yazılım geliştiricilerin bu programlama dilini tercih etmelerinin tek nedeni PHP'nin web sitelerinin hızlı yüklenmesini sağlaması ve düşük maliyetli web sitesi barındırma ile çeşitli veritabanı bağlantı seçenekleri sunmasıdır. MySQL, MS-SQL, PostgreSQL, SQLite, ElasticSearch, MongoDB, Redis ve diğer birçok veritabanı desteklenmektedir.

Ayrıca PHP, HTML ile mükemmel uyumluluğa sahiptir ve Windows, Linux ve macOS dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerinde kullanılabildiğinden oldukça çok yönlüdür. Bu, gelecek vadeden arka uç geliştiricilerin öğrenmeye çalışması gereken bir dil programıdır.

  1. C#

C#, öncelikle genel amaçlı programlama için kullanılan bir Microsoft özelliğidir. Windows telefonları, oyunlar ve çeşitli diğer Windows tabanlı uygulamalar için uygulamalar geliştirmek için yaygın olarak kullanılır ve yazılım mühendisliği alanında kapsamlı bilgi arayanlar için şiddetle tavsiye edilir.

  1. HTML

HTML, web sayfası oluşturma konusunda uzmanlaşmış şirketler için endüstri standardı biçimlendirme dili olmaya devam ediyor. HTML, uygun resim ve metin biçimlendirmesini sağlar ve tarayıcıların bunları uygun biçimde görüntüleyebilmesi için etiketlerin kullanılmasına izin verir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow