RPA Geliştiricileri İçin Yapay Zekaya Kilavuzu

Nedir bu Yapay Zeka ? Yapay zeka, denilen kavram aslında bir öğrenme eğrisi üzerinde çalışan ve insanlar gibi davranmak için geri bildirim alan devrim niteliğinde yeni bir gelişmedir.

RPA Geliştiricileri İçin Yapay Zekaya Kilavuzu

RPA Geliştiricileri İçin Yapay Zekaya Yönelik Bir Kılavuz

Nedir bu Yapay Zeka ? Yapay zeka, denilen kavram aslında bir öğrenme eğrisi üzerinde çalışan ve insanlar gibi davranmak için geri bildirim alan devrim niteliğinde yeni bir gelişmedir.

Yapay zeka, genellikle kişisel bilgilerle ilişkilendirilen bazı öğrenme modellerini kullanır. Yazılım, spam'i tespit etmek veya kredi kartı hatasını tespit etmek için ne satın almanız gerektiğini önerir.

Yapay Zeka Robotlarda Nasıl Kullanılır?

RPA ve AI, süreç otomasyonunda daha fazla insan zekası sağlamak için birlikte çalışır. Yapay zekayı robotik iş gücünde kullanmak, daha iyi yanıtlar oluşturabilir ve okuma, dinleme ve iletişim kurma gibi insan yeteneklerine yakın olabilir.

Robotik süreç otomasyonu, mevcut dünyayı değiştiren, hızla gelişen bir sistemdir. Gartner, RPA'nın küresel kurumsal yazılım pazarında en hızlı büyüyen sektör olduğunu iddia ediyor.

İş Süreçlerinde Yapay Zeka Entegrasyonu

AI ve gelecek için yapay zekanın etkileri hakkında tartışmalar oldu. Yapay zeka, öğrenme yeteneği ve sıradan görevleri çok daha hızlı bir şekilde yerine getirme yeteneği nedeniyle birçok yönden iş süreçlerine yardımcı olabilir.

AI, verileri tanımlamak ve veriler arasında ilişkiler çizmek için yineleme sürecini kullanır. Yapay zeka sistemi, organizasyonda işlerin nasıl yapıldığını analiz eder ve bu bilgileri süreçler hakkında derinlemesine bir anlayış geliştirmek için kullanır.

Ui yolu, AI'yı RPA süreçlerine zaten entegre etti. AI bilgisayar görüşü, robotlarınızın kelime dosyaları, pdf'ler ve hatta resimler gibi birçok ekrandaki belgeyi tanımasına ve bunlara tepki vermesine bile izin verir!

Şirketler ve hatta yeni başlayanlar RPA sistemlerini kullanabilir! Çalışanlar artık şirkete değer katabilecek karmaşık görevlere odaklanabilir. İş süreçlerini otomatikleştirmeye yardımcı olmak için araçlarını sağlayan çok sayıda robotik süreç otomasyon satıcısı bulunmaktadır. Mavi hapishane, her yerde Otomasyon ve Ui yolu gibi satıcılar, otomasyon sürecindeki liderlerden bazılarıdır.

AI, RPA'yı nasıl daha iyi hale getirebilir?

RPA can, düşük getirili yüksek riskli büro veri girişi süreçlerini otomatikleştirebilen, zaman kazandıran bir araçtır. Yazılım robotları, bir insanla aynı arayüzü kullanır ve aynı yönetim görevlerini hatasız olarak gerçekleştirir.

Bankalar ve işletmeler için RPA sistemleri, insan hatasını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir ve böylece büyük miktarda zararın oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir. Yapay zekanın gücünden yararlanan RPA sisteminiz, veri geçişinden veri girişine ve hatta müşteri ilişkileri yönetimine kadar her şeyi yapabilir. AI ve RPA birlikte kapsamlı süreç otomasyonu yapabilir.

Geleneksel RPA, yapılandırılmış girdiler ve mantık kullanır. AI yapılandırılmamış verileri kullanır ve mantığını kullanır. Yapay zekanın gücünden yararlanan robotlar etkileşimli hale gelebilir ve yol tarifi alma, müşteri hizmetlerini daha hızlı ve daha iyi hale getirme ile ilgili soruları yanıtlayabilir.

AI ve RPA birlikte herhangi bir iş yazılımını otomatikleştirmeye yardımcı olabilir. Yapay zeka, veri bilimi uzmanları ile RPA arasındaki engelleri kaldırmaya yardımcı olabilir ve bu da bir RPA sistemi kurmak için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olur. Tüm bunlar, robotik süreç otomasyonunu neredeyse anında sisteminize dahil edebileceğiniz anlamına gelir.

Kaynak:https://www.rpaportal.net/post/concise-guide-to-ai-for-rpa-developers

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow