UiPath Hakkında

UiPath, Windows masaüstü otomasyonu için kullanılan bir Robotik Süreç Otomasyonu aracıdır. Sürükle ve bırak işlevi sayesinde tekrarlayan/fazlalıklı görevleri otomatikleştirmek için kullanılır ve insan müdahalesini ortadan kaldırır.

UiPath Hakkında
UiPath Sürümleri

Aşağıdakiler, UiPath tarafından sağlanan çeşitli sürümlerdir.

Editions - What is UiPath - Edureka

  • Community Cloud – Bu sürüm genellikle küçük ekipler veya bireyler tarafından görevleri otomatikleştirme alıştırması yapmak için kullanılır.
  • Studio – Studio sürümü, UiPath'i kurumsal düzeyde kullanmak isteyen kişiler içindir.
  • Enterprise Cloud – Adından da anlaşılacağı gibi bu sürüm/sürüm, Studio, Robots ve Orchestrator'dan oluşan tüm RPA platformunun bulut tabanlı bir sürümüdür.
  • Enterprise Server – UiPath tarafından sağlanan bu sürüm, Studio, Robots ve Orchestrator'dan oluşan tüm kurumsal otomasyon platformunun şirket içi sürümüdür. Hangi sürüm üzerinde çalışmak istediğinize karar verdiğinizde, devam edip o sürümü yükleyebilirsiniz.
UiPath Mimarisi

UiPath mimarisi veya platform bileşenleri aşağıdaki üç bileşenden oluşur:

  • UiPath Studio – Önceden oluşturulmuş etkinliklerle otomasyon iş akışları oluşturmanıza olanak tanıyan bir görsel tasarımcıdır. Bu otomasyon, müşterilerin gereksinimlerine göre basit veya karmaşık bir görevi otomatikleştirmek için kullanılabilir.
  • UiPath Robot – UiPath Studio'da tasarlanan otomasyon, UiPath Robots tarafından yürütülür. Bu nedenle, görevleri yerine getirmek için robotunuzun çalışır durumda olduğundan emin olun.
  • UiPath Orchestrator – UiPath'in bu ürünü, otomasyonun çeşitli sistemlerde aynı anda çalışmasını sağlamak için projeleri veya otomasyon iş akışlarını yayınlamak için kullanılır.

Devam edecek....

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow