UiPath: Yeni Düşük Kodlu Otomasyon

Robotik süreç otomasyonu (RPA) yazılım şirketi UiPath, platformunun yeni neslini duyurdu.

UiPath: Yeni Düşük Kodlu Otomasyon

Robotik süreç otomasyonu (RPA) yazılım şirketi UiPath, platformunun yeni neslini duyurdu.

Bu gelişme, Unipath'in RPA çözüm teklifini mevcut görevlerin otomatikleştirilmesinden yeni iş uygulamaları oluşturmaya kadar genişletecek.

UiPath'e göre robotik platform, insanların e-posta ve veritabanları gibi yazılımları kullanma şeklini taklit ederek tekrarlayan görevleri üstlenmesine olanak tanıyor ve müşterilerin işletmelerini tamamen otomatikleştirmesine yardımcı oluyor.

Genişletilmiş platform, kurumsal otomasyon çözümlerinin dağıtımını daha hızlı hale getirmek için tasarlanmış yeni az kodlu yeteneklere ve genişletilmiş bulut robotu dağıtım seçeneklerine sahiptir. 

UiPath Ürün Sorumlusu Param Kahlon şunları söyledi: "Otomasyonun demokratikleşmesinin, başarılı bir dijital dönüşüm stratejisinin ön saflarında yer aldığına inanıyoruz.

"Son kullanıcıların kendi çözümlerini oluşturması kavramı yeni olmasa da, daha güçlü az kodlu araçlarla kusursuz robotik tabanlı otomasyonun potansiyel etkisini anlayan kuruluşlar yenidir."

Şirket ayrıca robotla çalışan düşük kodlu uygulama oluşturucusunu da tanıttı. UiPath Apps, geliştiricilerin kurumsal düzeyde uygulamalar oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyan web tabanlı, sürükle ve bırak özellikli bir iş uygulamasıdır.

Bunlar, tek bir otomasyondaki tek bir formdan, birden fazla otomasyonda çalışan çoklu ekran etkileşimli ve duyarlı deneyimlere kadar uzanır. ERP, CRM gibi çeşitli bulut ve şirket içi uygulamaların yanı sıra API'siz eski sistemler üzerine kurulmuştur.

UiPath CEO'su Daniel Dines şunları ekledi: "UiPath Uygulamaları ile otomasyon, her çalışanın robotlarla etkileşime girmesini sağlayan bir uygulama haline geliyor. Çalışanlar, bir kuruluşa yayılmış sayısız uygulamaya ve veri tabanına doğrudan dokunmak yerine, bir robottan görevi taşımasını ve bir süreç yürütmesini isteyecek."

Ayrıca UiPath, kullanıcıların iş verilerini doğrudan UiPath platformunda modellemesine ve saklamasına olanak tanıyan yeni bir veri hizmetini duyurdu. Geliştirme, verileri kalıcı kılmak için harici bir sisteme ihtiyaç duymadan verileri merkezi ve güvenli tutacak şekilde tasarlandı.

Robotların bulutta sağlanması, yönetilmesi ve optimize edilmesine yönelik yeni seçenekler de kullanıma sunuldu. UiPath'e göre bulut robotları, kurumsal gereksinimlere göre ölçeği büyütülen ve küçültülebilen robot kapasitesi sunuyor. Bu, müşterilerin bulut altyapı hizmetleri için yalnızca robotlar işleyip sonuç üretirken ödeme yapacağı anlamına gelir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow