AWS: QuickSight'ta Yeni Generative BI

AWS, iş analistlerinin doğal dil komutlarını kullanarak görselleri kolayca oluşturmasına ve özelleştirmesine yardımcı olmak için Amazon QuickSight'taki Generative BI yazma özelliklerinin önizlemesini duyurdu !

AWS: QuickSight'ta Yeni Generative BI

AWS,  iş analistlerinin doğal dil komutlarını kullanarak görselleri kolayca oluşturmasına ve özelleştirmesine yardımcı olmak için Amazon QuickSight'taki Generative BI yazma özelliklerinin önizlemesini  duyurdu !

AWS, kuruluştaki tüm kullanıcılar için içgörülere erişimi demokratikleştirme misyonunu üstlenmiştir. Bulut için geliştirilmiş bir birleşik  iş zekası  (BI) hizmeti olan Amazon QuickSight, içgörülerin kuruluştaki tüm kullanıcılar arasında paylaşılmasına olanak tanır. QuickSight ile geliştiriciler, Amazon QuickSight Q'yu güçlendirmek için 2020'den bu yana herhangi bir kullanıcının SQL sorguları yazmaya veya bir BI aracı öğrenmeye gerek kalmadan doğal dili kullanarak verileriyle ilgili sorular sormasına olanak tanıyan üretken modeller kullanıyor.

Temmuz 2023'te AWS, QuickSight Q'daki ilk inovasyonu  , QuickSight'ta Üretken BI yetenekleri sağlamak için yeni  LLM yetenekleriyle ilerlettiklerini duyurdu . BMW Group ve Traeger Grills gibi mevcut QuickSight müşterileri, Generative BI yazma deneyimini kullanarak analistlerinin üretkenliğini daha da artırmayı sabırsızlıkla bekliyor.

Birkaç hafta önce AWS, iş analistleri için bu LLM yeteneklerini Generative BI kontrol paneli yazma özellikleriyle birlikte önizleme olarak kullanıma sundu. Yetenekler, analistlerin soru parçalarından ("en iyi 10 ürün" gibi) hızlı bir şekilde özelleştirilebilir görseller oluşturmasına yardımcı olmak için QuickSight Q'nun doğal dilde sorgulamasını iyi yapılandırılmış soruları ("Kaliforniya'da satılan en iyi 10 ürün nelerdir?" gibi) yanıtlamanın ötesine genişletir. ”), takip soruları sorarak sorgunun amacını netleştirin, görselleştirmeleri hassaslaştırın ve karmaşık hesaplamaları tamamlayın.

İş Analistleri  istenen sonucu basitçe tanımlar ve QuickSight, tek bir tıklamayla bir kontrol paneline veya rapora kolayca eklenebilecek ilgi çekici görseller oluşturur.

QuickSight Q aynı zamanda birden fazla veri alanının sorgularıyla eşleştiği durumlarda analistlerin belirsiz durumları netleştirmesine yardımcı olacak ilgili sorular da sunar. Analist ilk görselleştirmeyi aldığında doğal dil komutlarını kullanarak karmaşık hesaplamalar ekleyebilir, grafik türlerini değiştirebilir ve görselleri hassaslaştırabilir.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow