RPA Nedir?

Robotik süreç otomasyonu (RPA), tüm uygulamalarda temel ve tekrarlayan görevleri gerçekleştirmek için kolayca programlanabilen yazılımı ifade eder.

RPA Nedir?

Robotik süreç otomasyonu (RPA), tüm uygulamalarda temel ve tekrarlayan görevleri gerçekleştirmek için kolayca programlanabilen yazılımı ifade eder. RPA , diğer yazılımları başlatma ve çalıştırma becerisine sahip bir yazılım robotu oluşturur ve uygular.
Robotik süreç otomasyonu (RPA), manuel, kural tabanlı ve tekrarlayan insan faaliyetlerini kısmen veya tamamen otomatikleştiren yazılım araçları için kullanılan terimdir. Veri girişi, standart işlemleri işleme veya basit müşteri hizmetleri sorularını yanıtlama gibi görevleri gerçekleştirmek için bir veya daha fazla yazılım uygulamasıyla etkileşime giren gerçek bir insanın eylemlerini çoğaltarak çalışırlar.
Ancak bu düşüncelerle bile, kuruluşlar robotik süreç otomasyonundan somut ve somut faydalar elde ediyor.

RPA Avantajları:

Aşağıdakiler RPA'nın avantajlarıdır:

  1. Müşterinin birleşik bir görünümünü oluşturma
  2. Daha yüksek çalışan verimliliği
  3. Daha fazla hassasiyet ve kalite
  4. Daha yüksek müşteri memnuniyeti
  5. Ekonomik
  6. AHT'de %80'e varan azalma (ortalama taşıma süresi)
  7. ART'de %90'a varan azalma (çözünürlüğe kadar geçen ortalama süre)


RPA Araçları:
1) Blue Prism:  Blue Prism RPA, tüm temel yetenekleri sağlar. Herhangi bir uygulama ile herhangi bir platformda çalışabilir.

2) Inflectra Rapise:Rapise, hibrit iş senaryoları için destek sağlar. Web, masaüstü ve mobil uygulamaları otomatikleştirebilirsiniz. Hem programcılar hem de geliştirici olmayanlar için uygundur.3) UiPath:UiPath tüm temel yetenekleri sağlar. Citrix için destek sağlar. Geliştirici olmayanlar için de kullanımı kolaydır. Karmaşık süreçleri yönetebilir.
4)Automation Anywhere: Her Yerde Otomasyon tüm temel yetenekleri sunar. Şirket içinde ve bulutta hizmetler sağlar. Bu kullanımı kolay araç, orta ve büyük ölçekli kuruluşlar için idealdir.
5) Pega: Pega bir iş süreci yönetim aracıdır. Masaüstü sunucularda kullanılabilir. Yalnızca bulut tabanlı çözümler veya hizmetler sağlayın
6) Contextor: Bu araç her boyuttaki ön büro için mükemmeldir. Şirket içinde ve bulutta hizmetler sağlar. Citrix için destek sağlar. Tüm iş istasyonu uygulamaları için çalışır.
7) Nice Systems: Nice RPA aracına NEVA-Nice Employee sanal asistanı denir. Akıllı bir araçtır ve tekrarlayan görevlerde çalışanlara yardımcı olur.
8) Kofax: Kofax hemen hemen her uygulama ile çalışabilir. Bu araç için kodlama becerileri gerekli değildir. Herhangi bir web sitesinden, masaüstü uygulamasından ve portaldan verileri işleyebilirsiniz.
9) Kryon: Kryon RPA, Automate olarak adlandırılır ve otomasyon için üç çözümü vardır. Katılımsız, katılımlı ve karma. Katılımsız bir çözüm akıllı bir araçtır ve kararlar verebilir.
10) Softomotive: Softomotive'in robotik süreç otomasyonu için iki çözümü vardır: iş otomasyonu ve masaüstü otomasyonu. İş otomasyonu, iş üretkenliğini, performansını ve verimliliğini artırmaya yardımcı olacaktır.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow